Brew Mood

brewmood

Marka

Brew Mood Coffee, Tea

Problem

Brewmood, kâğıt menü panoları kullanıyordu. Bu nedenle hem yeni ürünlerini sergilemede hem de fiyatlarını güncellemede esnek değill- erdi. Bunun yanı sıra içeriklerinin gücünü anlayamadılar ve pazarlama ekiplerine güvenilir geri bildirim veremediler. Ayrıca her kafenin farklı bir kitle/müşteri segmentasyonu olduğunu biliyorlardı, ancak dük- kânlarındaki teknoloji eksikliğinden dolayı bunu gözlemleyemiyor- lardı.

The Promo

Çözüm

Octopus, projeye ana ürünü olan Octopus Digital Signage ile başla- yarak Brewmood menü panolarına esneklik getirdi. Bunun yardımıyla Brewmood, tek bir konumun yanı sıra diğer tüm mağazalarında da menü panolarını kolaylıkla yönetebildi. Ayrıca, Octopus Video Analyt- ics hizmeti sayesinde, konum, yaş ve cinsiyet gibi demografik özel- liklere göre hangi Brewmood ürününün daha fazla ilgi gördüğünü anlamaya başladılar. Toplanan verileri inceledikten sonra Octopus Koşullu İçerik yardımıyla ilgili müşteri grubunu hedefleyerek farklı lokasyonlarda farklı ürünlerin tanıtımını yapmayı başardılar.

Sonuç

Brewmood, her bir dükkânı için müşterilerinin beğenileri ve ihtiyaçları hakkında daha fazla bilgi edindi. Sonuç olarak, toplanan verilerden yola çıkarak stratejilerini oluşturdukları için daha iyi sonuçlar elde ettiler. Artık fiziksel mağazalarını, daha esnek olan ve içeriklerinin ölçülebilir olduğu dijital dünyalarına dahil edebiliyorlar.