M&S

Marka

M&S

Problem

M&S, geniş ürün yelpazesini müşterilerine sergilemek için büyük mağazalar kullanmaktadır. Bu, devasa mağazalarında neler olup bittiğini kontrol etmelerini oldukça zorlaştırmaktadır. Müşterilerinin içeride ne kadar süre kaldıkları, en çok hangi departmanda vakit geçirdikleri gibi davranışlarını anlamakta zorlanmaktaydılar. Dijital dünyada çok aktif olmalarına ve kataloglarındaki hangi ürünlerin ilgi gördüğünü anlamalarına rağmen, aynısını mağazalarında/çevrimdışı dünyada gerçekleştirmeleri mümkün değildi.

The Promo

Çözüm

Octopus Signage ve Video Analytics çözümünün yardımıyla, kampan- yalarının gücünü ekranlar aracılığıyla anlayabilir ve demografik döküm açısından çok ayrıntılı analitik verileri toplayabilir konuma geldiler. Octopus Wi-Fi çözümü ile devam ettirilecek proje ile müşterilerin mağaza içindeki davranışlarını anlayarak mağazanın en çok hangi bölümünde vakit geçirdiklerini anlayabilecekler.

Sonuç

Octopus Video analytics ile başlayan proje, müşteri davranış analizi için Wi-Fi Analytics ile devam edecek. M&S, projenin çok erken bir aşamasında olmasına rağmen mağazalarından çok değerli, gerçek günlük veriler toplamaya başladı bile. Ekranlarında görüntülenen içerikten elde ettikleri ilgi çekicilik verilerine dayalı olarak pazarlama stratejilerini de yeni güncellediler.