OCTOPUS AI

Octopus, ekranda herhangi bir içeriği API’den aldığı şekilde gösterir. Sonra, ekrandaki kamera sayesinde, kimin ne kadar süreyle baktığını saymaya başlar. Erkek/kadın, genç/yaşlı. Yazılıma göre, herkes hakkında yaş, cinsiyet ve bakış süresi gibi bilgilere sahiptir. Ancak içeriğe ilişkin olarak kimin dükkâna tekrar geldiği gibi bilgileri içermez veya kaydetmez. Anlık olarak, genç erkek/genç kadın – kaç saniye baktığı bilgisi sadece bu oluşturur. 

Kırmızı içeriği koyduğunuzda ekrana en çok hangi cins bakıyor? İndirim’, ‘tasarruf’, ‘bedava’ gibi ifadeleri yazdığınızda veya kalın yazı tipi kullandığınızda, bunlar ekranı izleyen kişinin bakış süresini ne kadar etkiliyor? Ne kadar dikkat çekiyor? Bir aile fotoğrafı gösterdiğinizde, bakış süresi artıyor mu yoksa azalıyor mu? 

Görüntüleme sıklığı, yaş ve cinsiyet bilgilerinden sonra, Octopus size teklifler yapmaya başlar. Genç bir adama göstermek istediğiniz içerik var mı? Yaşlı bir kadına göndermek istediğiniz içerik var mı? Bir kampanya var mı? Bu içeriği izleyiciye gösterir. 

Aslında, Octopus, farkında olmadan ekrana bakan kişinin yaş ve cinsiyetine özel teklifler yapmaya başlar. 

(Güvenlikle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bize ulaşın.)