Octopus ISE2023’e katılıyor ! 🎉 

SE (Entegre Sistemler Avrupa) Nedir… 

İlki 2004’te düzenlenen, o günden bu yana her yıl büyüyen ISE, AV görsel entegrasyon alanında her yıl Şubat ayında düzenlenen “Hall of Fame” ile eşdeğer bir fuardır. 

Etkinlik, sayısız yeni ürün lansmanı da dahil olmak üzere 1.300’den fazla katılımcıya ev sahipliği yaptı ve katılımcı sayısı 116.000’in üzerine ulaştı. 

Küresel AV endüstrisi için önde gelen iki endüstri derneği olan AVIXA ve CEDIA arasındaki bir ortak girişim olan ISE, profesyonel görsel-işitsel, elektronik sistem entegrasyonu ve BT endüstrileri için B2B sergiler ve konferanslar üretir. 

ve Octopus’un orada olması neden önemli? 

Octopus olarak yaptığımız işi “Dijital Tabeladan Daha Fazlası” olarak tanımlıyoruz. İlk başladığımızda, işini digital signage ile entegre etmek isteyen her işletme sahibinin kolayca yararlanabileceği bir platform oluşturmayı hedefledik. Bu da bizi küçük ve orta ölçekli işletmelerin, işletmelerini geleceğe taşıyabilmesi için hem kullanıcı hem de bütçe dostu bir teknoloji geliştirmeye yöneltti. 

Ana odak noktamız hiçbir zaman yalnızca endüstriyel teşhir ürünleri satışı olmadı. Doğru hedeflenmiş pazarlama içeriği ile doğru kitleyi yakalamak ve bunu kullanıcılarımız için bir kazanç fırsatına dönüştürmek ve bunu yaparken de endüstriyel teşhirlere binlerce harcama yapmamalarını istedik. Bu nedenle, hedefli reklamlara ihtiyaç duyan markalar ve yeni bir gelir modeline ihtiyaç duyan KOBİ’ler için 5 benzersiz modül oluşturduk. 

Octopus’un ISE 2023’e katılacağını duyurmaktan gurur duyuyoruz  ve ekibimiz bu yaratıcı ve işbirlikçi atmosferde yer almaktan dolayı çok heyecanlı. 

Sektörün dünya liderleriyle tanışmak ve digital signage alanında geliştirdiğimiz teknoloji ile dünyaya getirmeyi hedeflediğimiz şeyleri paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. 

Digital Tabela, ancak akıllı hale getirin 

Peki, bahsettiğimiz bu 5 özellik nedir ve neden bilgi ekranlarını “akıllı” hale getiriyorlar? Devam edeceğiz ve Octopus’un sunduğu şeyleri parçalayacağız. 

Geliştirdiğimiz Reklamlar modülü, tıpkı Instagram algoritmasında olduğu gibi, kullanıcıların hedeflenen müşteriye göre dijital reklamlar yerleştirmesine olanak tanır. Kullanıcının tek ihtiyacı olan bir ekran ve Octopus teknolojisidir. Bu teknoloji yalnızca endüstriyel ekranlarla uyumlu olmakla kalmaz, aynı zamanda işletmenin büyüklüğünden bağımsız olarak onu daha bütçe dostu ve uygulanabilir bir seçenek haline getirir. 

 

Analitik modülümüz, hedeflenen bir reklamın aldığı ilgiyi yaş, cinsiyet ve görünüme göre ölçerek tüketiciye özel içerik oluşturmalarına olanak tanıyarak Octopus iş ortaklarına oyunun kurallarını değiştiren veriler sağlamak için geliştirildi. Elde edilen bu veriler hiçbir şekilde saklanmaz veya üçüncü taraflarla paylaşılmaz. Yalnızca ortaklarımızın müşterilerine daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için kullanılır. 

Editör modülümüz, kullanıcılarımızın gerekli tüm pazarlama içeriğini, önceden yapılmış şablonlar kullanarak veya tamamen yeni bir şey oluşturarak doğrudan Octopus aracılığıyla tasarlamasına olanak tanır. Bu modülün kullanıcı dostu arayüzü, herhangi bir tasarım bilgisi olmadan da kullanılmasına izin verir. 

Ödeme entegrasyonumuz, her ekranı e-ticarete hazır hale getirir. Müşteriler, reklamın QR kodunu okutarak ve entegre ödeme sistemini kullanarak, gözüne çarpan ürünü anında satın alabiliyor, hatta o mağazada ürüne ulaşamadıkları takdirde evlerine kadar kargoyla gönderebiliyor. Müşteriler eve sinirli ve eli boş dönmek yerine ürünü satın alabiliyor. Böylece hem müşteri memnun olur hem de Octopus ortağı potansiyel satışı kaçırmaz. 

 
Octopus’un sunduğu bir başka benzersiz özellik de NFT’leri içerir. OctopusNFT, NFT’lerin benzersiz sanat eserleri gibi fiziksel olarak sergilenmesini sağlar. Bir NFT bir ekrana basıldığında, ekran hemen söz konusu NFT’yi gösteren bir çizime dönüşür. Dolayısıyla, NFT sahipleri artık NFT’lerini sadece cüzdanlarında tutmak zorunda değiller. Octopus’un bir başka avantajı da, satın alınan NFT’ye ek olarak ihtiyaç halinde ekran satın alma seçeneği sunabilmemizdir. 

Tüm bunlar Octopus’u Dijital Tabeladan Çok Daha Fazlası yapan şeydir. 

Bir zamanlar fikir olan bu teknolojiyi 2023 yılında ISE’de sunacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Süreçle ilgili güncellemeler için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir veya zaman zaman bloğumuzu ziyaret edebilirsiniz. Barselona’da görüşürüz!